Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
– państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

05 znak uproszczony kolor biale tloNIMIT 1536 x768 912x485

miroslaw pawelec m
Mirosław Pawelec - Dyrektor Zarządu - Szczecinianin, absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Szczecińskiej i studiów MBA. Miłośnik muzyki , zwłaszcza chóralnej i operowej, a także podróży i narciarstwa. Pomaga propagować radość płynącą z muzyki poprzez wspieranie działalności Fundacji.     Urszula Stawicka - Prezes Fundacji- Prezes Fundacji Akademia Muzyki Dawnej, urodzona we Lwowie klawesynistka i organistka. Łączy pracę pedagogiczną z aktywną działalność koncertową jako solistka oraz kierownik artystyczny zespołu Consortium Sedinum.     Paweł Osuchowski - dyr. artystyczny - Z urodzenia poznaniak z wychowania krakowianin z wyboru szczecinianin - muzyk na służbie słowa i dźwięku, dyrygent, chórmistrz, animator kultury, autor programów edukacyjnych, audycji radiowych. Dyrektor artystyczny FAMD, założyciel Orkiestry Famd.pl, współtwórca wielu cyklicznych wydarzeń muzycznych. Pasjonat astronomii, pracy w ogrodzie oraz piłki nożnej. Wierny kibic piłkarskiej drużyny trzynastokrotnego mistrza Polski – Wisły Kraków.     Michał Dłużak - koordynator - Socjolog, informatyk, rekonstruktor historyczny, społeczny aktywista i miłośnik kultury rodzimej. Wyrósł i wychował się na Pomorzu Zachodnim. Ukończył socjologię  na Uniwersytecie Szczecińskim, jednak upodobał sobie technologie informatyczne i na nich skoncentrował swą dalszą edukację. Do Fundacji przyciągnęła go miłość do muzyki - choć jej tworzyć nie potrafi, postanowił wspierać tych, którzy czynią to z powodzeniem.    
miroslaw_pawelec_m
Szczecinianin, absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Szczecińskiej i studiów MBA. Miłośnik muzyki , zwłaszcza chóralnej i operowej, a także podróży i narciarstwa. Pomaga propagować radość płynącą z muzyki poprzez wspieranie działalności Fundacji.
urszula_stawicka_m
Prezes Fundacji Akademia Muzyki Dawnej, urodzona we Lwowie klawesynistka i organistka. Łączy pracę pedagogiczną z aktywną działalność koncertową jako solistka oraz kierownik artystyczny zespołu Consortium Sedinum.
pawel osuchowski m
Z urodzenia poznaniak z wychowania krakowianin z wyboru szczecinianin - muzyk na służbie słowa i dźwięku, dyrygent, chórmistrz, animator kultury, autor programów edukacyjnych, audycji radiowych. Dyrektor artystyczny FAMD, założyciel Orkiestry Famd.pl, współtwórca wielu cyklicznych wydarzeń muzycznych. Pasjonat astronomii, pracy w ogrodzie oraz piłki nożnej. Wierny kibic piłkarskiej drużyny trzynastokrotnego mistrza Polski – Wisły Kraków.
michal_dluzak_m
Socjolog, informatyk, rekonstruktor historyczny, społeczny aktywista i miłośnik kultury rodzimej. Wyrósł i wychował się na Pomorzu Zachodnim. Ukończył socjologię  na Uniwersytecie Szczecińskim, jednak upodobał sobie technologie informatyczne i na nich skoncentrował swą dalszą edukację. Do Fundacji przyciągnęła go miłość do muzyki - choć jej tworzyć nie potrafi, postanowił wspierać tych, którzy czynią to z powodzeniem.
Odwołując się do muzyki dawnej potwierdzamy brak akceptacji na nędzę duchową naszych czasów. Słuchając Bacha, podświadomie wyrażamy tęsknotę do czasów, w których muzyka była filarem kultury. Współczesny człowiek zagubiony we dzisiejszym świecie, ciągłej pogoni za nowoczesnością odczuwa potrzebę silnego oparcia w trwałych wzorcach kultury. Muzyka jest jednym z najtrwalszych elementów naszej cywilizacji. Fundacja Akademia Muzyki Dawnej w swoim programie nawiązuje do dziedzictwa europejskiej muzyki wieków minionych. Kontynuuje i rozwija dotychczasową działalność nurtu polskiego środowiska wykonawstwa muzyki dawnej. Bezpośrednim prekursorem Akademii jest działalność Uniwersyteckiej Orkiestry Barokowej Consortium Iagellonicum działającej przy Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie w latach 1993-2000. Fundacja została powołana do życia przez organistkę i klawesynistkę Urszulę Stawicką w 2008. Celem fundacji jest upowszechnianie wiedzy o muzyce dawnej ze szczególnym uwzględnieniem ziem Pomorza Zachodniego. Głównym zadaniem fundacji jest wspieranie działań kulturalnych, edukacyjnych i naukowych. Jednym z głównych działań programowych Fundacji jest działalność edukacyjna, która odbywa się przy współpracy ze szczecińskimi szkołami muzycznymi I i II stopnia. Stale organizowane i prowadzone są warsztaty oraz kursy muzyczne pod opieką wybitnych pedagogów z całej Polski (między innymi profesor Elżbiety Stefańskiej, Antona Biruli, Leszka Rembowskiego, Tomasza Lisieckiego, Rafaela Przybyły). Fundacja współorganizuje przy tej okazji także koncerty prezentujące dawne instrumenty muzyczne. Dzięki staraniom Fundacji i popularyzacji nurtu wykonawstwa muzyki dawnej szkoły muzyczne w Szczecinie wzbogaciły się już o pierwsze instrumenty (kopie klawesynów włoskich Firmy Bizzi Clavicembali Italia) zakupione z myślą o wzbogaceniu oferty edukacyjnej.
Cele statutowe fundacji: Upowszechnianie wiedzy o muzyce dawnej ze szczególnym uwzględnieniem ziem Pomorza Zachodniego. Wspieranie działań kulturalnych, edukacyjnych na rzecz upowszechniania kultury muzycznej. Działalność naukowa, oświatowa, kulturalna. Wspomaganie działań na rzecz rozwoju oświaty i kultury. Realizacja celów Fundacji następuje w szczególności przez: Promocję i popularyzację muzyki dawnej. Badania historyczne, muzykologiczne, paleograficzne. Organizację festiwali, imprez, konferencji, wystaw, koncertów oraz akcji reklamowych. Działalność fonograficzna i wydawnicza. Działalność edukacyjna, organizacja warsztatów, kursów oraz konkursów muzycznych.
2008-2024 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος