Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
– państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

05 znak uproszczony kolor biale tloNIMIT 1536 x768 912x485

Szczecin Vocal Project
Zespół Szczecin Vocal Project działa od 2013 roku pod skrzydłami Fundacji Akademia Muzyki Dawnej w Szczecinie. Repertuar zespołu odwołuje się do tradycji muzycznych miasta i dawnej Pomeranii na przestrzeni wieków minionych i przywraca pamięć o osiągnięciach szczecińskiej szkoły kantatowej. SVP pracuje według tradycyjnej metody solo e ripieno, wykonując partie wokalne i chóralne w pojedynczej obsadzie głosowej. W skład zespołu wchodzą wybrani szczecińscy wokaliści, a pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym zespołu jest Paweł Osuchowski. SVP stale koncertuje z zespołami Consortium Sedinum i Orkiestrą Famd.pl występując na festiwalach w kraju i za granicą. Już pierwsze sezony koncertowe SVP były wyjątkowo bogate w tournee zagraniczne zespołu, w ramach których artyści wystąpili w Niemczech, na Ukrainie i Islandii. Od początku istnienia Zespół uczestniczy w realizacji programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Promocja kultury polskiej za granicą. Artyści SVP współpracują także z międzynarodowymi zespołami muzyki dawnej: Agenda St. Jacob (Chemnitz), Concerto Gross (Berlin), Funi (Reykjavik) oraz A Cappella Leopolis (Lwów). Stale rozwijany repertuar Zespołu zawiera dzieła XVII wieczne szkoły północnoniemieckiej, w tym motety Philippa Dulichiusa mistrza szkoły szczecińskiej, zabytki muzyczne polskiego renesansu i baroku, a także dzieła zapomniane okresu Burzy i Naporu w tym muzykę Antonio Rosettiego. Koncerty SVP wzbogacane są wykonaniami kompozycji współczesnych odwołujących się do klasycznego stylu polifonii wokalnej.
FAMD 2021
Ideą programową zespołu jest prezentacja cyklu wykonań wielkich form instrumentalnych i oratoryjnych przy udziale artystów specjalizujących się w wykonawstwie historycznym. Orkiestra zainaugurowała swoją działalność w 2009 roku realizując projekty koncertowe poświęcone muzyce Jerzego Fryderyka Haendla pod skrzydłami Fundacji Akademia Muzyki Dawnej w Szczecinie. W 2010 roku orkiestra wykonała jako jedyny polski zespół, pod dyrekcją polskiego dyrygenta, muzykę F. Chopina w historycznym brzmieniu partytur pod redakcją prof. Jana Ekiera z udziałem amerykańskiego pianisty Kevina Kennera grającego na instrumencie Pleyela z roku 1847. W skład orkiestry wchodzą wybitni instrumentaliści będący na co dzień solistami, jak i pedagogami renomowanych ośrodków muzycznych w kraju i zagranicą – Universitat der Kunste Berlin, Hochschule für Musik und Theater Hamburg, Akademia Muzyczna w Poznaniu, Akademia Muzyczna we Wrocławiu. Koncertmistrzem orkiestry jest Grzegorz Lalek, wirtuoz skrzypiec, łączący w swojej pracy grę solową, kameralną i orkiestrową. Grupę instrumentów dętych prowadzi prof. Christian Friedrich Dallmann- światowej sławy solista, kameralista i pedagog, autorytet w dziedzinie wykonawstwa muzyki epoki baroku i klasycyzmu na instrumentach historycznych. Realizowany obecnie projekt jest przygotowaniem do kolejnego wykonania cyklu beethovenowskiego w ramach IX Szczecińskiego festiwalu Muzyki Dawnej „ Słowo i dźwięk” 2012- III Symfonia Eroica oraz Prometeusz. Cykl wykonań wszystkich symfonii L. van Beethovena na instrumentach historycznych,  jest wydarzeniem unikatowym w skali europejskiej.  Dalszy kierunek rozwoju orkiestry zakłada międzynarodową współpracę artystów z krajów basenu morza Bałtyckiego w ramach koncertów i festiwali organizowanych przez FAMD: Na gotyckim Szlaku – Muzyka w zabytkach Pomorza Zachodniego oraz Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej. Dyrygentem i kierownikiem artystycznym orkiestry jest Paweł Osuchowski. Orkiestra gra przy użyciu oryginałów lub kopii instrumentów historycznych w kamertonie A: 430 Hz.
Consortium Sedinu
Kapela dworska Consortium Sedinum powstała w 2000 roku w Szczecinie. Zespół jest jedyną profesjonalną formacją muzyki dawnej na Pomorzu Zachodnim. Nadrzędnym celem Consortium Sedinum jest kontynuacja tradycji muzycznych dawnego Szczecina. Działalność zespołu stanowi kontynuację dorobku twórczego Uniwersyteckiej Orkiestry Barokowej Consortium Iagellonicum działającej w latach 1993-2000 przy Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Kierownikiem artystycznym zespołu jest organistka i klawesynistka Urszula Stawicka, absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej, współpracująca na co dzień z wieloma zespołami, instytucjami muzycznymi, filharmoniami, teatrami operowymi w kraju i zagranicą jako solistka, kameralistka oraz realizator partii basso continuo. W 2006 roku otrzymała stypendium twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Najważniejsze dokonania zespołu w latach 2000 - 2008: Prezentacja cyklu koncertowego 'Muzyka na dworach Europy' 2000-2008W Muzeum Narodym w Szczecinie, Willi Decjusza w KrakowiePrezentacja dorobku kompozytorów szczecińskich XVI i XVII wiekup.t.Księstwo Pomorskie - Mecenasi kultury i sztuki z dynastii gryfitówBogusław X, Barnim XI, Filip II, Bogusław XIVZrealizowano przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego - ze środków Funduszu Promocjii Twórczości Udział w koncertach w ramach obchodów Roku Polskiego w Niemczech 2003Usedomer Musikfestival,Uckermarkische Musik Wochen Udział w koncertach w ramach Sezonu polskiego we Francji Nova Polska 2004Organizowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Instytut Adama Mickiewicza Prezentacja muzyki polskiej w ramach wstąpienia Polski do Unii Europejskiej1 maja 2004 w Dusseldorfie (Niemcy) Stała współpraca z Instytutami Polskimi zagranicą 2000 - 2008Instytut Polski w Sofii (Bułgaria),Instytut Polski w Kijowie (Ukraina),Istytut Polski w Dusseldorfie (Niemcy),Instytut Polski w Paryżu (Francja). Udziałw festiwalach muzycznych -Festiwal Bachowski w Gliwicach,Dni Bachowskie w Krakowie,Festiwal Cracovia Danza,Festiwal Muzyki Dawnej w Starym Sączu,Festiwal Kolory Polski w Łodzi,Przemyska Jesień Muzyczna,Festiwal Muzyki Dawnej we Lwowie,Festiwal Muzyka Młodych u Franciszkanów - Sanok, Krosno,Tynieckie Recitale Organowe,Festiwal Muzyki Dawnej na Zamku Królewkim w Warszawie,Muzyczny Festiwal w Łańcucie, Współpraca z instytucjami muzycznymi - filharmonia Łódzka, Filharmonia Krakowska, Filharmonia Rzeszowska, Filharmonia Szczecińska Współorganizacja Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej w latach 2003 - 2008 Od 2006 roku bierze udziału w projekcie publikacji i nagrań muzykaliów z Archiwum Klasztoru OO. Paulinów na Jasnej Górze. Prowadzenie warsztatów i kursów edukacyjnych popularyzujących muzykę dawną
2008-2024 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος