Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
– państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

05 znak uproszczony kolor biale tloNIMIT 1536 x768 912x485

gotycki 2023 final szczecin
Spotkania z historią i architekturą w ramach tegorocznej edycji Festiwalu zwieńczył wykład dr. Pawła Migdalskiego pt: Pomorze na szlaku do cywilizacji europejskiej w 900-lecie Chrztu Pomorza, który odbył się w Sali Anny Jagiellonki na Zamku Książąt Pomorskich o godzinie 17:00.

Czytaj więcej...

ohse and Burmann
Artystki grające na pond 20 instrumentach strunowych zabiorą publiczność w muzyczną podróż do barokowej Italii!

Czytaj więcej...

marianowo 16
W ramach wydarzeń finałowych XIV Letniego Festiwalu Wedrownego Na Gotyckim szlaku MMXXIII w minioną sobotę, 9 września zaprosiliśmy Państwa na niezwykłą wycieczkę "Szlakiem gotyckim po ziemi stargardzkiej", obejmującą zwiedzanie Stargardu oraz Marianowo. Niezwykle interesujący i bogaty program historyczny przedstawił dr Paweł Migdalski, po którym licznie zgromadzona publiczność długo zasypywała prowadzącego pytaniami. Kolejnym punktem programu był kiermasz Koła Gospodyń Wiejskich z Marianowa, na którym można było delektować się pysznymi domowymi ciastami oraz orzeźwiającą lemoniadą.

Czytaj więcej...

mysliborz collage 2023
Uwaga, uwaga, ważne ogłoszenie dotyczące zmiany miejsca koncertu w sobotę 02.09.23 w Myśliborzu w ramach XIV Letniego Festiwalu Na Gotyckim Szlaku. Ze względu na trwający remont posadzki w Kolegiacie Myśliborskiej zagramy w Sali Myśliborskiego Ośrodka Kultury, budowli pochodzącej z XIII wieku, dawnego kościoła klasztoru dominikańskiego.

Czytaj więcej...

Kolbacz 13
Szanowni Państwo, za nami inauguracja XIV Letniego Festiwalu Na Gotyckim Szlaku, która odbyła się tradycyjnie w Kołbaczu, miejscu niezwykle istotnym dla historii Ziem Pomorskich.

Czytaj więcej...

final gotyk artysci 2023
Dobiega końca nasza tegoroczna przygoda XIV Letniego Festiwalu Wędrownego Na Gotyckim Szlaku MMXXIII a jej ostatnim akordem będzie szczeciński finał w niedzielę 10 września 2023.

Czytaj więcej...

26 08 Moryn 011 gotycki 2023
W tym tygodniu podczas Letniego Festiwalu Wędrownego Na Gotyckim Szlaku zwiedzamy pojezierze myśliborskie.

Czytaj więcej...

famd 4 blocks
Przedstawiamy artystów wykonawców koncertów XIV Letniego Festiwalu Wędrownego Na Gotyckim Szlaku 2023.

Czytaj więcej...

2008-2024 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος