Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
– państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

05 znak uproszczony kolor biale tloNIMIT 1536 x768 912x485

czwartek, 27 październik 2011

Polickie Dni Muzyki 2011"Cieszcie się i radujcie" w ramach cyklu Koncertu Narodów zainaugurowało Polickie Święto Muzyki. W Kościele p.w. św. Kazimierza w Policach Burmistrz Polic Władysław Diakun dokonał uroczystego otwarcia imprezy, podczas której policzanie maja szansę brać udział w wyjątkowych koncertach.

Wydarzenie przybliża słuchaczom muzykę klasyczną, wokalną, instrumentalną ale także współczesną i popularną. I tak w tym roku mieliśmy okazję wysłuchać utworów Josepha Martina Krausego oraz Wolfganga Amadeusa Mozarta. Wspaniali wykonawcy polsko – niemieckiego składu Orkiestry Famd.pl pod dyrygenturą Pawła Osuchowskiego zaprezentowali dzieła: Sinfonia F – Dur (VB128) J.M Krausego, Laudate Dominum z „Vesperae Solennes de Confessore” C – Dur KV 339, Sinfonia A – Dur KV 201, Motet Exultate, jubilate KV 165, W. A Mozarta. Koncert pomyślany był tak, aby słuchacze mogli doświadczyć jakie utwory doprowadziły do narodzin tradycji muzyki symfonicznej.

Instrumentalistom z Berlina, Warszawy, Szczecina grającym na skrzypcach, altówce, wiolonczeli, violone, obojach i rogach towarzyszyła sopranistka Adrianna Bujak. Cóż to był za głos… Niesamowite wykonawstwo młodej artystki poruszyło zgromadzoną publiczność. Artystka jest solistką Zespołu Muzyki Dawnej FLORIPARI z Królewskiego Zamku na Wawelu, z którym występowała na wielu prestiżowych festiwalach w kraju i zagranicą. Ma na swoim koncie wydana płytę, która w 2009 roku otrzymała Nagrodę Muzyczną Fryderyk. Śpiewaczka zdobyła już wiele zasłużonych sukcesów, tytułów, nagród czego dowiodła podczas koncertu w Policach.

Strona MOK Police

2008-2023 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος