Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
– państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

05 znak uproszczony kolor biale tloNIMIT 1536 x768 912x485

muzyczny kurier 2023
Przedstawiamy relacje grupy dziewcząt z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Janusza Korczaka na Skolwinie w Szczecinie uczestniczących w projekcie Muzyczny Kurier 2023.

Czytaj więcej...

baner kurier 2023 Skolwin
W dniach 6-9 września 2023 roku zrealizowaliśmy kolejny etap wieloletniego programu Muzyczny Kurier, edukacja kulturowa Pomorza Zachodniego. Był to cykl warsztatów muzycznych i dziennikarskich zakończone koncertem, które odbyły się w Domu Kultury Klub Skolwin w Szczecinie.

Czytaj więcej...

MK listopad 11b
Przedstawiamy wyróżnione prace warsztatowe w ramach Muzycznego Kuriera.

Czytaj więcej...

Consortium sedinum promo
Fundacja Akademia Muzyki Dawnej wraz z Ośrodkiem Kultury w Drawsku Pomorskim zapraszają na wyjątkowy koncert „Alla Polacca” realizowany w ramach projektu „Muzyczny Kurier - edukacja kulturowa Pomorza Zachodniego”. Wykonawcami koncertu będą artyści tworzący zespół Consortium Sedinum, grający na instrumentach historycznych. Spotkanie będzie niezwykłą okazją do przybliżenia polskich tradycji muzycznych epok renesansu i baroku, a także poznania urody brzmienia tak oryginalnych instrumentów jak fidel czy teorba.

Czytaj więcej...

FAMD kurier 2021 2 copy
W dniach 10-13.11.2021 odbyły się w Szczecinie kolejne wydarzenia realizowane w ramach cyklu Muzyczny Kurier edukacja kulturowa Pomorza Zachodniego.

Czytaj więcej...

Plakat wydarzenia
Zapraszamy do udziału w drugiej edycji programu Muzyczny Kurier aktywizacja kulturowa Pomorza Zachodniego, która odbędzie się w dniach 24-26 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach. Na program składa się cykl warsztatów dziennikarskich oraz koncert symfoniczny. Wykonawcami koncertu będą Adrianna Bujak sopran oraz Orkiestra Fundacji Akademia Muzyki Dawnej pod dyrekcją Pawła Osuchowskiego.

Czytaj więcej...

FAMD kurier 2023 2
Muzyczny Kurier - edukacja kulturowa Pomorza Zachodniego 2023 to projekt realizowany od dziesięciu lat na terenie Województwa Zachodniopomorskiego. W ciągu tych lat odwiedziliśmy wiele miast i miejscowości spotykając się zarówno z grupami seniorów, jak i młodzieży.

Czytaj więcej...

Muzyczny kurier 2019 baner
Przestawiamy krótką relację z realizacji projektu Muzyczny Kurier w 2019 roku.

Czytaj więcej...

RECENZJE „Mozart contra Solieri” uczestnikow warsztatów dziennikarskich
Dnia 26 października 2014 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbył się koncert muzyki klasycznej. Organizatorem koncertu „Mozart contra Salieri” była Fundacja Akademii Muzyki Dawnej. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury oraz Dziedzictwa Narodowego. Na dwa dni przed muzycznym widowiskiem odbywały się warsztaty dziennikarskie z motywem muzyki klasycznej. Muzyka ta z czasem zaczyna nabierać innego brzmienia.

Czytaj więcej...

2008-2023 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος