Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
– państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

05 znak uproszczony kolor biale tloNIMIT 1536 x768 912x485

RECENZJE „Mozart contra Solieri” uczestnikow warsztatów dziennikarskichDnia 26 października 2014 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbył się koncert muzyki klasycznej. Organizatorem koncertu „Mozart contra Salieri” była Fundacja Akademii Muzyki Dawnej. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury oraz Dziedzictwa Narodowego. Na dwa dni przed muzycznym widowiskiem odbywały się warsztaty dziennikarskie z motywem muzyki klasycznej. Muzyka ta z czasem zaczyna nabierać innego brzmienia.

Tego dnia jednak muzycy skupili się na XVIII-wiecznych dźwiękach. Każdy instrument trzeba nastrajać osobno i zwykle zajmuje to większą część koncertu. Jest to pewien urok muzyki dawnej. Bardziej współczesne instrumenty mają trochę inne brzmienia.

Na samym początku koncertu Andrzej Wątorski powiedział parę słów o tym, co zaraz zobaczymy, a raczej usłyszymy na scenie. Pierwsze utwory były Antoniego Władysława Saleriego, który pochodził z wielodzietnej rodziny. Urodził się jako 12. w pobliżu Wenecji. Kolejne utwory należały do Wolfganga Amadeusa Mozarta. Urodził się w Salzburgu w Austrii. W wieku 4 lat Amadeus zastąpił starszą siostrę przy klawesynie.

Czytaj całość...

2008-2024 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος