„Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej
i sprzyjającej integracji społecznej”

“Working together for a green, competitive and inclusive Europe”

Vinnum saman að umhverfisvænni, samkeppnishæfri Evrópu án aðgreiningar.

RECENZJE „Mozart contra Solieri” uczestnikow warsztatów dziennikarskichDnia 26 października 2014 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbył się koncert muzyki klasycznej. Organizatorem koncertu „Mozart contra Salieri” była Fundacja Akademii Muzyki Dawnej. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury oraz Dziedzictwa Narodowego. Na dwa dni przed muzycznym widowiskiem odbywały się warsztaty dziennikarskie z motywem muzyki klasycznej. Muzyka ta z czasem zaczyna nabierać innego brzmienia.

Tego dnia jednak muzycy skupili się na XVIII-wiecznych dźwiękach. Każdy instrument trzeba nastrajać osobno i zwykle zajmuje to większą część koncertu. Jest to pewien urok muzyki dawnej. Bardziej współczesne instrumenty mają trochę inne brzmienia.

Na samym początku koncertu Andrzej Wątorski powiedział parę słów o tym, co zaraz zobaczymy, a raczej usłyszymy na scenie. Pierwsze utwory były Antoniego Władysława Saleriego, który pochodził z wielodzietnej rodziny. Urodził się jako 12. w pobliżu Wenecji. Kolejne utwory należały do Wolfganga Amadeusa Mozarta. Urodził się w Salzburgu w Austrii. W wieku 4 lat Amadeus zastąpił starszą siostrę przy klawesynie.

Czytaj całość...

2008-2023 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος