„Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej
i sprzyjającej integracji społecznej”

“Working together for a green, competitive and inclusive Europe”

Vinnum saman að umhverfisvænni, samkeppnishæfri Evrópu án aðgreiningar.

muzyczny kurier 2016 banner

Przedstawiamy relację fotograficzną trzeciej, jesiennej edycji Muzycznego Kuriera w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury, gdzie mieliśmy przyjemność gościć w dniach 4-6 listopada.

Była to wyjątkowa okazja dla uczestników projektu do zobaczenia z bliska pracy dziennikarskiej, operowania słowem i poznania tajników formy relacji, recenzji reportażu i wywiadu, a także obcowania z klasyczną muzyką gitarową i klawesynową. W ramach programu odbyły się warsztaty dziennikarskie, prelekcje muzyczne, spotkania z artystami oraz koncert kameralny. Całość odbywała się w historycznych wnętrzach Pałacu nad Młynówką, miejsca o ponad siedemsetletniej historii, gdzie dzieje zamku, klasztoru, rezydencji książęcej, a obecnie centrum kultury przeplatają się z bogatą historią Trzebiatowa, miasta dawnej Pomeranii.

W Muzycznym Kurierze wzięła aktywny udział bardzo liczna, stuosobowa grupa młodzieży z Publicznego Gimnazjum im. Książąt Pomorza Zachodniego oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie. Zajęcia warsztatowe poprowadził Piotr Żak, historyk, dziennikarz i kustosz muzeum pałacowego oraz Paweł Osuchowski autor programu Muzyczny Kurier. Warsztaty połączone były tematycznie z programem koncertu, który odbył się w Sali Czytelni Głównej Pałacu nad Młynówką. Wykonawcami koncertu byli Piotr Pałac – gitara oraz Urszula Stawicka – klawesyn. Program wieczoru wypełniła panorama arcydzieła muzyki gitarowej i klawesynowej na przestrzeni od XVII do XXI wieku. Uczestnicy koncertu mieli także okazję do obejrzenia wystawy Chłopiec z drewna czyta książkę – na którą złożyły się prace plastyczne Renaty Teresy Korek, dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat prasowy nad projektem objęła redakcja Kuriera Szczecińskiego, na łamach którego już wkrótce ukażą się relacje uczestników Muzycznego Kuriera w Trzebiatowie.

Zobacz zdjęcia w galerii...

2008-2023 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος