Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
– państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

05 znak uproszczony kolor biale tloNIMIT 1536 x768 912x485

Funi 2

Szanowni Państwo, wkraczamy w najważniejszy moment tegorocznego sezonu koncertowego, przyjazd gwiazd XX Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej.

W najbliższą sobotę 27.05.2023 o godzinie 19:00 w Kościele Ewangelicko-Augsburgskim Świętej Trójcy w Szczecinie (ul. Energetyków 8) wystapią Bára Grímsdóttir, Chris Foster, zespół Funi (Islandia) wspólnie z zespołem Szczecin Vocal Project. W programie niezwykłego koncertu zabrzmią hymny do słów islandzkiego poety Hallgrímura Péturssona, oraz tradycyjne pieśni (rimur) z Wodnej Doliny.

Koncertowi towarzyszy cykl spotkań, wykład „Tradycje islandzkiej pieśni”, który wygłosi Bára Grímsdóttir na Uniwersytecie Szczecińskim, piątek 26.05.23, godzina 12:00, Instytut Pedagogiki, ul. Ogińskiego 16, sala 40. Ilość miejsc ograniczona chętnych prosimy o zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz spotkanie z wykonawcami po koncercie 20:30 w Domu Bonhoeffera (ul. Energetyków 8), spotkanie poprowadzi Konrad Wojtyła, literaturoznawca, krytyk literacki, publicysta i poeta.

Spotkania z muzyczną kultura Islandii są realizowane przez Fundację Akademia Muzyki Dawnej wspólnie z islandzkim stowarzyszeniem Kvæðamannafélagið Iðunn w ramach Sesji projektu Wczoraj i dziś / I gaer og i dag, Polish-Icelandic Musical Dialogue finansowane ze źródeł Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (Norway grants) dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Całość wydarzenia objął swoim honorowym patronatem Ambasador Republiki Islandii w Polsce Jego Ekscelencja Hannes Heimisson.

Wykład i spotkanie wstęp wolny, bilety na koncerty w cenie 50/40 zł.
w przedsprzedaży w cenie 40/30 zł.
na stronie www.famd.pl oraz
w Republice Rozmaitości Fanaberia.

2008-2024 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος